Kancelaria


Nasza kancelaria specjalizuje się w klientach prowadzących transgraniczną działalność gospodarczą, w szczególności pomiędzy Niemcami i Anglią/Walią. Doradzamy małym i średnim przedsiębiorstwom, firmom ubezpieczeniowym i stowarzyszeniom oraz osobom prywatnym, zarówno w sprawach z zakresu prawa cywilnego jak i podatkowego i karnego.

 

Kancelarię ZIMMERs założył Gunter Zimmer w 1997 roku, gdy zauważył, że w Anglii brakuje kompleksowej reprezentacji niemieckich klientów. Wcześniej, przez cztery lata kierował londyńskim biurem Beiten Burkhardt Mittl & Wegener. W roku 1991, po stypendium odbytym w King’s College London, zdał egzamin jako Solicitor. 


W naszej działalności koncentrujemy się głównie na doradzaniu niemieckim klientom we wszystkich aspektach prawnych mających związek z Anglią, jako krajem zagranicznym. Oprócz objaśniania angielskiego systemu prawnego, dochodzimy również praw naszych klientów przez angielskimi urzędami i sądami. Nasz zespół jest w pełni wykwalifikowany zarówno w prawie angielskim jak i niemieckim, dzięki czemu zapewniamy naszym klientom szybkie i efektywne doradztwo. Większość adwokatów pracujących w naszej kancelarii jest dopuszczona do wykonywania zawodu zarówno w Niemczech jak i również zarejestrowana w brytyjskiej izbie adwokackiej, Solicitors Regulation Authority, jako Solicitor lub European Lawyer – prawnik z Unii Europejskiej.  Równocześnie nasi klienci korzystają z wieloletniego doświadczenia w zakresie obu porządków prawnych i obu kultur. Dzięki naszemu niemieckiemu pochodzeniu jesteśmy w stanie wyjaśnić różnice i osobliwości występujące w danym systemie prawnym oraz w przebiegu postępowania. Wszyscy nasi adwokaci i pracownicy władają przynajmniej dwoma językami tak, więc wykluczone są wszelkie merytoryczne i językowe nieporozumienia, przez co nasze doradztwo jest szczególnie efektywne. Naszym atutem jest osobiste i indywidualne podejście do każdego klienta. 

Ze względu na naszą wieloletnią obecność w Londynie i wynikłe stąd kontakty biznesowe spektrum oferowanych przez nas usług wychodzi daleko poza doradztwo pozasądowe i reprezentację naszych klientów w sądzie. Kancelaria ZIMMERs pomaga swoim klientom również w rozwiązywaniu praktycznych, niekoniecznie czysto prawnych problemów: Wspieramy naszych klientów w optymalizacji majątkowej i podatkowej w Anglii, służymy radą w postępowaniu upadłościowym, ustalamy miejsce pobytu dłużników, pomagamy sprzedawać i nabywać nieruchomości oraz załatwiamy sprawy spadkowe. Poza tym oferujemy wykonane terminowo wysokiej jakości tłumaczenia dokumentów (prawnych) po korzystnej cenie. Jednocześnie, jako Partnerzy Kooperacyjni jesteśmy do dyspozycji naszych niemieckich Kolegów i Koleżanek we wszystkich sprawach związanych z angielskim obszarem prawnym. 

Dla wielu firm ubezpieczeniowych, przedsiębiorstw i osób prywatnych kancelaria ZIMMERs jest od ponad 15 lat ich niemiecką zaufaną kancelarią w Anglii. Ponieważ angażujemy się dla naszych klientów i znajdujemy rozwiązanie. 

Aby umówić się z nami na niezobowiązującą bezpłatną konsultację telefoniczną, prosimy do nas zadzwonić lub wysłać wiadomość e-mail. Mówimy Państwa językiem.